![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6561047
*
nr 656 1047
Spegel
Sent 1800-tal, 41x34
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 17:09:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 18:40:17
1
500 kr
13/9 12:44:12
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 656 1047
Spegel
Sent 1800-tal, 41x34
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 18:40:17 | 1 | 500 kr |
13/9 12:44:12 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)